R39 Orange 2020

13,00  s DPH

Akostné odrodové víno (AOV), oranžové, suché

Na medzinárodnej súťaží vín Danube Wine Challenge získalo naše oranžové víno R39 veľkú zlatú medailu a stalo sa tak najlepšie hodnoteným slovenským vínom na súťaží. Zároveň je tiež víťazom danej kategórie a laureátom ocenenia Naj víno Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Na sklade

Katalógové číslo: R39_20 Kategórie: , Značky: , ,

Oranžové víno vyrobené nízkozásahovým princípom. Mušt z odrôd Tramín Červený a Pálava prekvášal spolu zo šupkami, vďaka čomu získalo krásnu oranžovú farbu. Po prekvasení v otvorenej kadi sa víno stočilo do veľkých drevených sudov, kde sme kládli dôraz na vlastnú obranyschopnosť vína, preto sme volili namiesto sírenia miešanie na vlastných kvasniciach. Po dlhšom vyzrievaní v dreve sa víno stáčalo do fliaš až po 18tich mesiacoch.

Farba má jantárový odtieň s mahagónovým nádychom. Vôňa sa otvára postupne. Sladkosť evokujúci nástup postupne dopĺňajú tóny exotického ovocia, najmä pomarančovníka v kvete. Celkom jasne sa dajú postrehnúť aj arómy zrelého manga, marakuje, ale aj kandizovaný pomaranč. Vôňa evokuje predpoklad, že víno bude mať nejaký zvyškový cukor, ale opak je pravdou. Chuť je úplne suchá, ale komplexná a bohatá na ovocné vnemy, v ktorých hrá prím spomínaný pomaranč. Kyselina vytvára príjemnú šťavnatosť a typickú tanínovú štruktúru sprevádza v perzistencii príchuť pomarančovej šťavy.