Rizling Vlašský 2023

8,50  s DPH

Akostné odrodové víno (AOV), biele, suché

Odroda, ktorá má najvýznamnejšie historické obsadenie v našej oblasti. Vo Veľkom Kýre si nevieme predstaviť vinohrad bez tejto obľúbenej odrody. Tento trend platí aj pri víne, jednoducho predstavuje nosný pilier každej pivnice. Ako víno je veľmi obľúbené, keďže sa z neho môžu dorábať ľahké ovocné vína, ale taktiež sladké výbery. V našich vinohradoch na honoch Perešek a Kövecses predstavuje rozlohovo najväčšiu vysadenú plochu.

Víno reduktívnej zelenkavej farby. Pikantný prejav zeleného Golden Delicious jabĺčka s kyticou letných kvetov a bylín a herbálnou linkou krušpánu. V chuti pekne šťavnaté, animujúce s dotykmi kyslastých jabĺk a byliniek. V závere šťavnatá ovocná perzistencia.

Na sklade

Katalógové číslo: RVAOV23 Kategórie: , Značky: , ,

Someliér hodnotí

Reduktívna zelenkastá farba. Už v prvom nádychu cítiť vyššiu fyziologickú zrelosť hrozna. Typický hroznový olej a mliečny vlašský orech  až s vanilkovým dotykom zrelého hrozna. V prekvapivo extraktívne, pôsobí plnoštíhlym a vážnejším dojmom. Vyzrievanie tomuto vínu prospeje ale už teraz ukazuje mimoriadne kvality  pravdepodobne dosť dobrého ročníka pre túto odrodu. V dochuti výrazne hroznové s prejavom typického mliečneho vlašského orecha v závere.

Rado Svitana, Sefsomelier und Restaurantleiter Haslauerhof

Odroda

Rizling Vlašský

Ročník

2023

Kategória

Suché

Farba

Biele

Prívlastok

AOV

Objem

0,75 l, BVS

Alkohol

12,50

Kyseliny

7 g/l

Zvyškový cukor

0,15 g/l

Termín zberu

September 2023

Dátum plnenia

Február 2024

Fľašová zrelosť

2-6 rokov

Teplota podávania

12 °C

Vinohrad

Perešek, Veľký Kýr, Nitrianska VO

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Rizling Vlašský 2023”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *