Pinta 2021

24,90  s DPH

Akostné značkové víno (DSC), červené, suché

Víno z našich najlepších sudov, z najlepších ročníkov. Naša vlajková loď. V tomto víne sme našli všetko to, čo sme od červeného vína očakávali: plné harmonické chute, veľa ovocia, osobitosť, správnu hĺbku a jedinečnosť.
 Po 23 mesiacoch zrenia v drevených sudoch a selekcii tých najlepších dávok zo sudov nasledovalo plnenie do fliaš. Víno po nafľašovaní ležalo v sklade minimálne 6 mesiacov. Toto víno sa vyrába len vo výborných ročníkoch ako boli 2015, 2017, 2018, 2019 a 2021. Najväčšie zastúpenie v tomto cuvée má Dunaj a Rudava, ktoré sú opatrne doplnené výberom najlepších dávok Cabernetu Sauvignon.

Hlboký, takmer nepriehľadný tmavý granát s purpurovým lemom a olejovitou viskozitou. Tmava kompótová aromatika plna čierneho bobuľového ovocia-moruší, černíc  a jemne pripáleného slivkového lekváru. Prijemný dotyk dreva v horko-čokoládovom prevedení. V chuti bohaté, čokoládovo-ovocné médium s hrejivým telom a kvalitnými empyreumatikami vo forme horkej čokolády, cédra. V mäkkej a dlhej  dochuti sa naplno prejavuje ovocná kyselina s dozvukmi belgickej čokolády. Vyzrievací potenciál minimálne na dekádu.

Na sklade

Katalógové číslo: PIDSC21 Kategórie: , Značky: , ,

Someliér hodnotí

Zamatovo ovocná vôňa s nádychom višne a horkej čokolády pôsobí elegantne. V chuti sa vynárajú ovocné tóny s jemným punčovým puncom, ktorý vyzdvihuje vanilkový záver. Víno sa nevnucuje, zaujme svojím južanským termickým štýlom so stredne plným telom a so šarmantnou sviežosťou. Uhladené víno, ktoré prejavuje svoj potenciál už od samého začiatku bez nutnosti čakania na jeho vrchol.

Tomáš Repa, Someliér Corner & Co. / WinePlanet

Ocenenia

IWC Carpatia Vini Kombornia 2021
Gold medal
Víno Tirnavia 2021
Zlatá medaila
Gustuss Juvenilis 2021
Šampión súťaže, víťaz kategórie červených vín, Zlatá medaila
Prague wine trophy 2020
Gold Medal
Alkohol

14,50%

Objem

0,75 l

Ročník

2021

Kategória

Suché

Farba

Červené

Prívlastok

DSC

Dátum plnenia

6/2023

Vinohrad

Perešek, Veľký Kýr, Nitrianska VO

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Pinta 2021”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *