Rizling ’18/’19/’20

44,99  s DPH

Balík 6 fliaš s dopravou zdarma

Na sklade

Katalógové číslo: BALIKRIZLING-2021 Kategórie: , , Značky: , ,

Odroda Rizling Rýnsky od nepamäti patrí do Kýrskych vinohradov. Keďže ponúka malé hektárové výnosy a práca v pivnici je s ním náročnejšia, miestni ľudia na neho hľadeli ako na veľmi hodnotné víno.

Náš Rizling Rýnsky máme vysadený na dvoch honoch (Perešek a Kántorov vinohrad), z ktorých ponúka plné ovocné vína s odrazom na terroir. Časť tohto vína kvasila a aj vyzrieva vo veľkých drevených sudoch, kde ho neustále premiešavame na svojich kvasniciach. Vďaka tomu naše rizlingy naberajú na mohutnosti a majú pevnú štruktúru.

Rizling Rýnsky vyzrievaním vo flaške dokáže naplno prejaviť svoj potenciál, preto sme vám priniesli možnosť objednať si prierez poslednými troma ročníkmi tohto vína.

 

V balíku Rizling ’18/’19/’20 nájdete:

2 ks Rizling Rýnsky, ročník 2018

Akostné odrodové víno (DSC), biele, suché

Sýtejší odtieň zelenožltej farby. V nose už nazretý buket s prvými tónmi juchtoviny, marhuľového kompótu a sladkých mandlí. Ľahšie stavané telo s ultra suchým prejavom kyselín. V dochuti sa acidita zvýrazňuje a pripomína citrusy a zelené jablká. Grepový chvostík zakončuje ľahkou horčinkou.

2 ks Rizling Rýnsky, ročník 2019

Akostné odrodové víno (DSC), biele, suché

Vo vôni ovocné, typicky citrusové pre Rizling, doplnené jemnou aromatikou jabĺk. Telo plnšie, minerálne a vďaka čiastočnému kvaseniu v drevených sudoch aj krémové. Dominuje elegantná kyselina s dlhým záverom.

2 ks Rizling Rýnsky, ročník 2020

Akostné odrodové víno (DSC), biele, suché

Víno jemnej zelenkavej farby. Vo vôni sa prezentuje lipovými tónmi s kúskami zrelého jabĺčka a nuansami sladkého badiánu. V chuti zaujme pikantný prejav živej kyseliny a intenzívna perzistencia v ústach, Výrazná kyselina pretrváva aj v pikantnej, jablká pripomínajúcej, dochuti.