Riesling Sweet 2022

11,50  s DPH

Akostné odrodové víno (AOV), biele, polosladké

Rizling Rýnsky, pri ktorom sme chceli dostať potenciál našej najstaršej vinice, po dôkladných zelených prácach sme čakali na správny čas zberu. Keď sme tento Rizling oberali, mal už cukornatosť nad 23° NM a hrozno bolo v skvelom stave. Stále v mušte prevládala šťavnatá kyselina, preto sme sa rozhodli kvasenie zastaviť pri 10,50 obj% alkoholu, čím sme dosiahli, že sa nám podarilo vyrobiť lahodné sladké víno z tejto kráľovskej odrody.

Reduktívny vzhľad zelenkavého odtieňa. Víno, ktoré sa po nadýchnutí postupne otvára do ovocno-sladkých tónov ananásu, marhuľových kôstok a sušenej lipy. Badať už aj jemnú nazretosť v aromatickom profile. V chuti sa ekvilibristicky prelínajú pocity acidity a sladkosti, víno doslova „tancuje“ na podnebí, má až „limonádovú“ textúru. V sladkokyslej dochuti sa objavuje hrozno s kúskami ananásu.

Na sklade

Katalógové číslo: RR_SWEET_22 Kategória: Značky: , ,

Someliér hodnotí

Extraktívne víno plné vyzretého citrusového ovocia prelínajúce sa s nazretejšou štruktúrou, typickou pre Riesling. Vôňavé kvietky lipy, vyzretý ananás a zmes kandizovaného ovocia ako pomelo, či papája sa prelínajú v chuti so sviežou kyselinkou, ktorá spolu so zvyškovým cukrom dotvára komplexnosť víno. V závere sa objavujú jemné tóny sušeného manga a marhúľ.

Tomáš Repa / Someliér / CORNER & Co.

Odroda

Rizling Rýnsky 100%

Ročník

2022

Kategória

Polosladké

Farba

Biele

Prívlastok

AOV

Objem

0,75 l, BVS

Alkohol

10,50%

Kyseliny

7,30 g/l

Zvyškový cukor

28,00 g/l

Termín zberu

Október 2022

Dátum plnenia

Február 2023

Fľašová zrelosť

4-6 rokov

Teplota podávania

12 °C

Vinohrad

Perešek, Veľký Kýr, Nitrianska VO

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Riesling Sweet 2022”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *